Keuruun sprintti pk 18.1.15 karsinta

T U L O K S E T

© Keuruun Kisailijat

Kilpailun sarjat: N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; N18; NYL; N45; M16; M18; M45; MYL;


N10 Naiset 10 vuotta 0.3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Melia Palsinajärvi       Kaipolan Vire                 1.16,4
  2. Karoliina Hirvelä        Jämsänkosken Ilves            1.32,6       0.16,2
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 0.3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tuukka Kyrönlahti        Laukaan Urheilijat            1.20,8
  2. Elmeri Konstari          Jämsänkosken Ilves            1.23,4       0.02,6
  3. Antto-Ville Heinonen     Keuruun Kisailijat            1.30,9       0.10,1
  4. Leevi Lindfors           Kaipolan Vire                 1.31,7       0.10,9
  5. Konsta Peltola           Keuruun Kisailijat            1.33,6       0.12,8
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Varpu-Sofia Heinonen     Keuruun Kisailijat            2.11,8
  2. Anniina Ström            Laukaan Urheilijat            2.21,6       0.09,8
  3. Jenna Maukonen           Äänekosken Huima              2.35,5       0.23,7

 Poisjääneet   1
  -  15.  40255945  Sanni Räisänen           Laukaan Urheilijat
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tatu Kyrönlahti          Laukaan Urheilijat            2.04,3
  2. Lauri Pulkkinen          Huhtasuon Hiihto 2000         2.06,5       0.02,2
  3. Miska Aho                Huhtasuon Hiihto 2000         2.07,5       0.03,2
  4. Aaro Laitinen            Äänekosken Huima              2.20,7       0.16,4
  5. Hannes Nurminen          Jämsänkosken Ilves            2.24,7       0.20,4
  6. Tuomas Peltola           Keuruun Kisailijat            2.39,5       0.35,2
  7. Tommi Mäkinen            Keuruun Kisailijat            3.37,7       1.33,4
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sara Leppäsalmi          Multian Jyske                 1.54,5
  2. Jennika Teiskonen        Huhtasuon Hiihto 2000         1.59,3       0.04,8
  3. Aino Veijalainen         Huhtasuon Hiihto 2000         2.01,7       0.07,2
  4. Ella Kokkinen            Kaipolan Vire                 2.06,8       0.12,3
  5. Elena Konstari           Jämsänkosken Ilves            2.08,5       0.14,0
  6. Anna Heikkilä            Laukaan Urheilijat            2.14,2       0.19,7
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anton Kyrönlahti         Kangasniemen Kalske           1.45,4
  2. Tuomas Seppänen          Huhtasuon Hiihto 2000         1.49,3       0.03,9
  3. Lauri Ström              Laukaan Urheilijat            1.54,7       0.09,3
  4. Sakari Hynynen           Huhtasuon Hiihto 2000         1.56,4       0.11,0
  5. Samuli Peltola           Keuruun Kisailijat            1.58,7       0.13,3
  6. Valtteri Gråsten         Jämsänkosken Ilves            2.08,8       0.23,4

 Poisjääneet   1
  -  42.            vara                     varaseura
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tanja Heinjoki           Huhtasuon Hiihto 2000         3.06,5
  2. Marika Aho               Huhtasuon Hiihto 2000         3.10,2       0.03,7
  3. Satu Kauppinen           Huhtasuon Hiihto 2000         3.15,9       0.09,4
  4. Inka Nurminen            Jämsänkosken Ilves            3.16,4       0.09,9
  5. Pirita Pirhonen          Saarijärven Pullistus         3.40,2       0.33,7
  6. Jasmin Maukonen          Äänekosken Huima              3.43,2       0.36,7
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tiia Niemelä             Keuruun Kisailijat            2.57,7
  2. Oona Eerola              Järviseudun Hiihtoseura       3.06,0       0.08,3
  3. Niina Kauppinen          Huhtasuon Hiihto 2000         3.06,9       0.09,2
  4. Roosa Lindfors           Kaipolan Vire                 3.09,9       0.12,2

 Poisjääneet   1
  -  53.  31235307  Julia Haukilehto         Järviseudun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

NYL Naiset 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Irina Nousiainen         Keuruun Kisailijat            3.16,1
  2. Riikka Strömberg         Keuruun Kisailijat            3.42,6       0.26,5
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Katri Munukka            Huhtasuon Hiihto 2000         3.11,8
  2. Tanja Mäkinen            Kannonkosken Kiho             3.30,4       0.18,6
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Markus Malmberg          Jämsänkosken Ilves            2.57,3
  2. Tomi Kyrönlahti          Laukaan Urheilijat            2.58,9       0.01,6
  3. Lauri Koivisto           Kaipolan Vire                 3.13,6       0.16,3
  4. Oskari Asikainen         Laukaan Urheilijat            3.16,0       0.18,7
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Severi Taipale           Jyväskylän Hiihtoseura        2.46,2
  2. Mikko Hulkko             Jämsänkosken Ilves            2.51,4       0.05,2
  3. Ville Nissinen           Keuruun Kisailijat            2.57,1       0.10,9
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Esa Hynynen              Huhtasuon Hiihto 2000         2.45,9

 Poisjääneet   1
  -  77.  40066430  Harri Hämäläinen         Keuruun Kisailijat
Sarjaluettelo

MYL Miehet 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Miika Lampinen           Viitasaaren Viesti            2.58,4
  2. Taneli Autio             Ähtärin Urheilijat            2.58,5       0.00,1
  3. Mikael Niemelä           Keuruun Kisailijat            3.00,8       0.02,4
  4. Joni Seppä               Keuruun Kisailijat            3.05,0       0.06,6

 Poisjääneet   1
  -  83.  26691626  Tomi Lehtola             Inarin Yritys
Sarjaluettelo